Firma Miroslav Špánik-SEV začala so svojou podnikateľskou činnosťou v roku 1998 v oblasti stolárskej zákazkovej výroby a opravy starožitného nábytku. Priestory o rozlohe cca 600m2 sú rozdelené na strojnú dielnu o rozlohe cca 200m2, kde sa nachádzajú väčšie stroje ako fréza, hobľovačka, nárezové centrum, rozmietacia pila, skracovacia pila, dlabačka, olepovačka hrán, širokopásová brúska 920mm a niekoľko menších strojov. Pasová brúska 150mm sa nachádza v samostatnej miestnosti. Stroje sú napojene do centrálneho odsávania. Ručná dielna ma rozlohu cca 250m2. V ručnej dielni sú umiestnené montážne stoly pre troch až piatich pracovníkov a dyhovací lis. Výrobňa je vybavená aj striekarňou s odsávaním o rozlohe 25m2. V ostatných priestoroch je vybudovaná šatňa, jedáleň, sociálne zariadenie a skladové priestory. Výrobňa firmy sa nachádza v obci Zbyňov, avšak to neznamená, že naši zákazníci sú len z blízkeho okolia. Dopravu a montáž našich výrobkov zabezpečujeme po celom Slovensku a aj Rakúsku.

 

Prečo práve my?

Od svojho založenia ponúkame svojim zákazníkom výrobky podľa požiadaviek a to podľa vlastných predstáv zákazníka, alebo podľa našich návrhov na základe potrieb a predstáv zákazníka. Ponúkame návrhy a riešenia vyplývajúce z dlhodobých skúseností, znalosti materiálov, kovania, širokého a rôznorodého množstva našich dodávateľov. Firma kladie veľký dôraz na detaily, čo si vyžaduje špecifické stroje, nástroje a náradie, ktoré sa stali súčasťou našej každodennej práce, či už pri výrobe intarzií, ohýbaných dvierok, výrobe laminátových (umakartových-nie fóliovaných) dvierok, dyhovaného nábytku s masívnymi hranami a tiež striekaného MDF nábytku. Pri výrobe dyhovaného nábytku a dverí dbáme na celkový vzhľad výrobku – čo znamená, že sa snažíme vyrobiť celú zákazku (pohľadové strany) z jedného kmeňa, takže dyha má približne rovnaký vzor a taktiež rovnakú farbu. Tu si však treba uvedomiť, že drevo je prírodný a prirodzene rastený materiál, a preto aj dyha nakrájaná z tohoto materiálu nie je úplne rovnaká. Ak zákazník požaduje rovnakú kresbu a aj farbu, ponúkame tzv. aero dyhy. Je to prírodný materiál, ktorý už prešiel dôkladným spracovaním drevnej hmoty ako je krájanie, prefarbovanie, lepenie a opätovne krájanie. Týmto spracovaním sa docieli, že prvý a aj posledný list v jednom zväzku je rovnaký.

Na povrchovú úpravu používame PU laky, PU farby, vosky, oleje. Sú to kvalitné produkty známych výrobcov. Na starožitný nábytok používame nitrocelulózové laky, vosky, oleje, šelaky. Nanášanie povrchovej úpravy závisí od použitého materiálu a to striekaním, nanášaním štetcom, ponáraním. Nanášanie šelaku si vyžaduje špeciálnu technológiu.